O nás

O MojeDomecky.cz

 

 

Když jsem byla malá dostala jsem nábytek pro panenky z NDR. Byl moc krásný, ale chyběl mi domeček, do kterého bych nábytek umístila a mohla si začít hrát. Moje maminka mi vyrobila domeček z krabic od bot. Spoustu pokojů, okýnka, průchozí dveře, koberce, záclonky. Byla to moje nejlepší hračka.

 

Když teď moje dcera povyrostla, chtěla jsem jí dopřát něco podobného. Objevila jsem švédskou firmu Lundby a jejich domečky i s veškerým nábytkem a panenkami. Když jsem domeček dceři koupila byla nadšená nejen ona, ale i já. A tak jsem si založila firmu mojedomecky.cz, aby si mohly hrát i Vaše holčičky. Postupně jsem rozšířila obchod o další hračky pro kluky a holky.

 

O Lundby

 

 

Příběh domu pro panenky Lundby začal v roce 1945, kdy se Axel a Grete Thomsen vrátili z Dánska do Švédska. Usadili se v malém městě s názvem Lundby v severní části Göteborgu. Grete začala navrhovat a stavět dům pro panenky s nábytkem pro svou neteř .

 

Neteř a její přátelé byli tak nadšení, že Axel začal uvažovat o prodeji domečků. O dva roky později Ferd Lundqvist & Co, (dnes prodejna NK oddělení ) uvolnili na první výrobu méně než 325 SEK . Grete a Axel použili tyto peníze na nákup nových nástrojů , aby mohli nakonec představit svůj první dům pro panenky. Továrna na první domečky pro panenky byla otevřena v následujícím roce.

Lundby nadále roste a vzkvétá, vždy s ohledem na současný trend domů a nábytku. Jádrem podnikání bylo vždy: láska k modernímu designu a představa, jak takový domeček bude vypadat očima dítěte, které bude vytvářet svůj vlastní svět.

Domečky pro panenky Lundby jsou typické příklady moderních domů snů - v miniaturním formátu: měřítko 1:18.  Klasický domeček pro panenky Småland vychází z původních návrhů. Zatímco architekt firmy Lundby navrhl dům Stockholm, kde je upřednostňován moderní design.

 Všechny domečky pro panenky jsou založeny na stejném základním přesvědčení – že touha hrát si spočívá v detailech. A toto přesvědčení se samozřejmě týká i interiéru, svítidel a také nábytku. Například: Firma Lundby byla první na světě, kdo instaloval elektrické osvětlení do svých domečků pro panenky.