Historie firmy mojedomecky.cz a Lundby . Jak vznikly domečky pro panenky Lundby.

mojedomecky.cz

O nás


 

O MojeDomecky.cz


 

Když jsem byla malá dostala jsem nábytek pro panenky z NDR. Byl moc krásný, ale chyběl mi domeček, do kterého bych nábytek umístila a mohla si začít hrát. Moje maminka mi vyrobila domeček z krabic od bot. Spoustu pokojů, okýnka, průchozí dveře, koberce, záclonky. Byla to moje nejlepší hračka.


Když teď moje dcera povyrostla, chtěla jsem jí dopřát něco podobného. Objevila jsem švédskou firmu Lundby a jejich domečky i s veškerým nábytkem a panenkami. Když jsem domeček dceři koupila byla nadšená nejen ona, ale i já. A tak jsem si založila firmu mojedomecky.cz, aby si mohly hrát i Vaše holčičky.


Najdete zde dva typy domečků od švédské firmy Lundby - Stockholm a Småland spolu s veškerým vybavením a rodinnou (panenkami), které v domečku bydlí. Přejeme Vám hodně zábavy s těmito krásnými domečky pro panenky.

 

 

O Lundby


 

Příběh domu pro panenky Lundby začal v roce 1945, kdy se Axel a Grete Thomsen vrátili z Dánska do Švédska. Usadili se v malém městě s názvem Lundby v severní části Göteborgu. Grete začala navrhovat a stavět dům pro panenky s nábytkem pro svou neteř .

 

Neteř a její přátelé byli tak nadšení, že Axel začal uvažovat o prodeji domečků. O dva roky později Ferd Lundqvist & Co, (dnes prodejna NK oddělení ) uvolnili na první výrobu méně než 325 SEK . Grete a Axel použili tyto peníze na nákup nových nástrojů , aby mohli nakonec představit svůj první dům pro panenky. Továrna na první domečky pro panenky byla otevřena v následujícím roce.

 

Lundby nadále roste a vzkvétá, vždy s ohledem na současný trend domů a nábytku. Jádrem podnikání bylo vždy: láska k modernímu designu a představa, jak takový domeček bude vypadat očima dítěte, které bude vytvářet svůj vlastní svět.

 

Domečky pro panenky Lundby jsou typické příklady moderních domů snů - v miniaturním formátu: měřítko 1:18.  Klasický domeček pro panenky Småland vychází z původních návrhů. Zatímco architekt firmy Lundby navrhl dům Stockholm, kde je upřednostňován moderní design.

 

Všechny domečky pro panenky jsou založeny na stejném základním přesvědčení – že touha hrát si spočívá v detailech. A toto přesvědčení se samozřejmě týká i interiéru, svítidel a také nábytku. Například: Firma Lundby byla první na světě, kdo instaloval elektrické osvětlení do svých domečků pro panenky.

 

Všechny Lundby domy pro panenky jsou vyrobeny z robustní umělé hmoty, která neobsahuje škodlivé látky pro životní prostředí, změkčovadla nebo jiné nežádoucí látky. Plast byl vybrán tak, aby osvětlovací systém mohl být bezpečně začleněn do výrobku v každé místnosti. V domě pro panenky je velmi snadné nainstalovat světla. Stačí do domu připojit Lundby adaptér. Rozsvícený dům je vždy zábava a vytváří příjemnou a útulnou atmosféru. Můžete připojit až 36 světelných bodů a přinést tak ještě více světla do vašeho domečku pro panenky a více radosti pro vaše holčičky.

 

Hračky nejsou určeny pro děti do 3 let.

 

Micki Leksaker

 

Naše výroba začínala v prostorách staré průmyslové oblasti Gemla , kde každý pomáhal podle svých nejlepších schopností. A tak se firma Micki Leksaker narodila, s malou dřevěnou postavou a se snem o předávání dětské hravosti.

V současné době firmu Micki řídí třetí generace rodiny Aronssons. Prostory v Gemla byly nahrazeny moderní továrnou, ale mnoho věcí zůstalo přesně tak, jak bylo na začátku. Stále máme nutkání si hrát! Naše hodnoty jsou: kvalita, bezpečnost a odpovědnost. To jsou stále naše základní stavební kameny. Což samozřejmě obsahuje závazek k životnímu prostředí. Naše hračky se předávají ze staršího bratra na malou sestřičku, a pak i na další generaci. To je jeden způsob, kterým jsme snížili dopad na životní prostředí. Jiný je vlastní odpad z výroby (piliny), který využíváme pro vytápění našich prostor a pro řízení ekologických vozidel.

Zde v Micki má také zásadní význam sociální angažovanost. Po řadu let jsme pracovali v úzké spolupráci s SOS dětskými vesničkami ve Středoafrické republice. Tam také přispíváme k budování dvou Astrid Lindgren dětských vesniček.

Firma Micki se v posledních letech výrazně rozrostla. Pracujeme v úzké spolupráci se švédskými designéry a stále vyvíjíme nové a zábavné hračky. I nadále budeme neobvykle hravá rodina s tou možná nejzábavnější prací na světě!

 

Prodej dalších značek: